www.tiktok.com, www.idnes.cz, www.dailystar.co.uk

Mezi nejpopulárnější TikTokery patří uživatel s přezdívkou Realtiktoktimetraveller. Ten o sobě tvrdí, že přichází z roku 2236. Jeho posláním je varovat před nebezpečnými událostmi, které naše lidstvo v příštích letech čeká.

Ve svém prvním videu prohlásil, že minulý rok se vědcům podařilo získat DNA od největšího predátora všech dob. Krvelačného žraloka Megalodona. Ten žil před asi 23 až 3,6 miliony lety a brázdil vody všech světových oceánů. Jeho nejoblíbenější pochoutkou byly velryby, jež dosahovaly délky až osmi metrů. Velikost tvora, díky které se stal nejobávanějším živočichem, ale způsobila jeho vyhynutí. Odborníci proto argumentují, že v dnešní době by se takto obrovský lovec neuživil. 

Cestovatel v čase

Realtiktoktimetraveller zveřejnil dohromady devět videí. V jednom z nich, jež má skoro 22 milionů shlédnutí, předpovídá události, které se měly stát v minulém roce. „17. července se objeví dosud neznámý největší tvor žijící v oceánu. 16. září se má vrátit známý hudebník předstírající svou smrt. 7. května se ukáže, že genetičtí inženýři provádí experimenty na lidech, aby měli nadpřirozené schopnosti.” 

Děsivá událost měla přijít 18. listopadu. TikToker varoval, že západ Severní Ameriky bude čelit obrovské tsunami dosahující výšky skoro 600 metrů. Jak ukazují komentáře pod videem, zpětně lze zjistit, že se tyto věštby nevyplnily.

„Jsem cestovatel v čase. Nikdy nezmeškám autobus.” „Pokud vidíte do budoucnosti, kdy budu mít přítelkyni?” „Hele chlape, kdyby jsi se díval na Simpsonovi, možná by jsi se někdy trefil.” Takové a podobně laděné komentáře se začaly na účtu Realtiktoktimetravellera objevovat záhy poté, co lidé zjistili, že predikce budou s největší pravděpodobností jen snůškou nesmyslů. Uživatel se ale nezalekl a přidával další videa. Tentokrát s předpověďmi na rok 2023.

Co se letos stane?

V únoru se stane tragédie. Delfín Maui, jediný endemický kytovec na Novém Zélandu, vyhyne kvůli nadměrnému rybolovu. V dubnu koupí Disney velké filmové studio, čímž získá přístup k některým z nejpopulárnějších filmů všech dob. Na začátku léta, v červnu, se mají obyvatelé Severní Ameriky připravit na masivní tornádo.

„Skutečný cestovatel v čase” není na TikToku sám. Podobných účtů je na této sociální síti stovky. Dohromady mají miliony sledujících. „Máme v sobě přirozenou potřebu věřit v existenci vyšší síly,” říká psycholog Jan Kulhánek. „Část lidí si tuto nutnost kompenzuje pomocí ezoteriky. Když lidem dáte co chtějí, často vám odpustí i to, že lžete.”