Co říká Nostadamova předpověď o ruské agresi a vpádu na Ukrajinu?

Jarouš M Komořanský | 30. 4. 2022

Stejně jako Baba Vanga, ani v případě Nostradama jeho stoupenci nemlčí a hovoří o tom, jak současnou znepokojivou politickou situaci s válkou na Ukrajině komentoval tento nesporně nejuznávanější věštec. V jedné z jeho děsivých předpovědí údajně prohlásil, že "Východ oslabí Západ“ a zmínil i 3. světovou válku. Jsme svědky naplnění se jeho předpovědí?

Nostradamovy předpovědi jsou většinou velmi pesimistické a katastrofické, což by velmi odpovídalo době, v níž se Evropa i svět právě nachází vzhledem k ruské agresi vůči Ukrajině.

Nostradamus například předpověděl velký požár Londýna v roce 1666 a zejména vzestup Adolfa Hitlera v roce 1933.

I když věštec ve svých čtyřverších došel až do roku 3793, který označil jako poslední, což je pro nás dobré, tvrdil, že "Východ oslabí Západ". A této situaci jsme nyní blíže než kdy jindy.

Mnozí skeptici, stejně jako u jiných věšteb, tvrdí, že Nostradamovy spisy jsou zneužívány mnoha chybnými způsoby. I přesto je však nasnadě se ptát, zda se některé jeho předpovědi naplnily poté, co Rusko zahájilo útok na Ukrajinu.

Jak viděl Nostradamus válku Ruska s Ukrajinou, pakliže ji vůbec viděl?

Již před více než dvěma měsíci zahájilo Rusko útok na Ukrajinu. A přestože se napadená země velmi statečně brání a svět ji alespoň humanitárně a zbraněmi podporuje od samého počátku, situace se v posledních dnech nevyvíjí dobře. Jsme svědky největšího konvenčního vojenského útoku v Evropě od druhé světové války.

Tato válka ale v neskutečné míře přesáhla jen hranice napadené země. Invaze byla odsouzena celosvětově, na Rusko byly uvaleny četné sankce a Rusko se ocitlo ve finanční krizi. I přesto však západu hrozí a vyhrožuje jadernou válkou. Svět se obává nejhoršího – tedy scénáře třetí světové války.

Na dokument o Nostradamovi a právě probíhající válce se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Nostradamus ve svých čtyřverších dle interpretů před třetí světovou válkou varoval. Inkriminované čtyřverší zní:

"Dvakrát položen,

Východ oslabí i Západ.

Jeho protivník po několika bitvách

pronásledovaný mořem v nouzi selže".

Kromě tohoto výroku Nostradamus zmínil i nejasný náznak toho, že hrozbě z východu by mohla čelit i Francie, což nyní mnozí vidí tak, že konflikt na Ukrajině zasáhne i Francii.

"Modrohlavý bude

bělohlavému škodit v takové míře,

že Francii bude

oběma dobře."

Největší žijící věštec zveřejnil svou vizi na rok 2022. Loňská vyšla dokonale
Magazín

Největší žijící věštec zveřejnil svou vizi na rok 2022. Loňská vyšla dokonale

Bobby Shailer je pro letošek optimistou

Jeden z nejuznávanějších Nostradamových interpretů, Bobby Shailer, však vidí konflikt až v blízké budoucnosti, ne teď. Podle něj Nostradamus hovoří o třetí světové válce v horizontu několika příštích let.

To však není zcela uklidňující, vezmeme-li v potaz skutečnost, že Baba Vanga předpověděla atentát na Putina, třetí světovou válku i neporazitelnost Ruska na rok 2020, tedy spletla se o dva roky…

Bobby Shailer v roce 2021, řekl: "Nostradamus věří, že půjde o velkou vleklou válku, trvající 25 až 29 let, po níž budou následovat menší bitvy." Podle něj by však poté měl nastat Saturnův věk, který bude trvat tisíc let a bude obdobím míru.

Doufejme tedy, že se situace vyřeší alespoň trochu pozitivně, a že konec světa není definován třemi dvojkami v letopočtu.

Zdroje:

newsrnd.com, www.express.co.uk, www.ibtimes.co.uk

Tagy Baba Vanga Evropa Francie Nostradamus ruská invaze na Ukrajinu Rusko třetí světová válka Ukrajina válka věštba