Vědci zrekonstruovali tváře slavných, abychom jim konečně pohlédli do očí.

Nádherné oživlé portréty slavných

Historie je zajímavá sama o sobě. Když je však spojená s tou či onou slavnou osobností, máme hned pocit, že je nám blíž. A tak se vědci rozhodli některé slavné tváře oživit. Jen pro představu, kdo tito lidé skutečně byli a jak vlastně ve skutečnosti vypadali. 

Důvod je prostý. Všichni chceme pohlédnout těm, jež tvoří naši historii, pěkně do očí. Možná tak zjistíme, že ti, jež stojí za největšími díly světa, nebyli víc, než obyčejní lidé. Stejně jako my. 

Mohli napsat nejlepší skladbu, vytvořit dílo všech děl, nás ale zajímá, jaké měli oči a jestli byli či nebyli hezcí. Chceme si zkrátka tu či onu osobu někam zařadit.

Jak vypadal Tesla, Anna Boleynová, Drákula, Mozart a další?

Tak například Nikola Tesla. Všichni o něm víme, že to byl slavný vědec. Právě ten, který dal světu celou řadu úchvatných objevů. Díky němu svět ví, jak správně využít elektrickou energii a není snad nikdo, kdo by na slovo Tesla neslyšel. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Co se však tolik neříká, že Tesla jakožto fyzik srbsko-amerického původu, byl také poměrně vzhledný muž. Se zasněným pohledem a krásnou tváří ne vždy vypadal jako někdo, kdo tráví hodiny a hodiny rozjímáním nad tím, jak by se elektřina dala využít. 

Jiné to není ani v případě anglické královny Anny Boleynové. Ženy, jejíž život byl velice kontroverzní. Všichni víme, kdo byla a jak její život skončil, málokdo se však zabývá tím, jak tato žena vypadala. 

Dokonce se spekuluje, že byla znetvořená. Anna Boleynová byla žena vysoké postavy. Měla tmavé vlasy a poměrně bledou pleť. Uvádí se, že právě barva pleti jasně ukazuje, že trpěla žloutenkou. Její obličej byl typický nejen vyčnívajícím zubem, ale také nepěknou vráskou, kterou měla pod bradou. Ta byla pro Annu údajně natolik dehonestující, že vždy volila pouze takové šaty, které uměly dokonale zakrýt její krk. 

Ačkoliv byl Drakula často zobrazován jako poměrně atraktivní "mladý" upír, údajně to byl muž vysokého věku a průměrného vzezření. Vždy chodil dokonale oholen a jeho obličej zdobil knír. Možná právě tím pak mátl své oběti, které tak zprvu neměly tušení, s kým vlastně mají tu čest. 

A co slavný Mozart? Z filmů ho známe jako bláznivého skladatele s bílými vlasy, který si, kromě své práce, často a rád užíval života. Ve skutečnosti byl Mozart hubený a nevýrazný, hlavu mu pokrývaly světlé a často rozcuchané vlasy a jeho bledá tvář jasně naznačovala, že více času tráví nad notami, nežli hýřením na divokých večírcích.

Ať už byly slavné osobnosti jakékoliv, to, co za sebou zanechaly, je pro náš svět tak či tak naprosto výjimečné.

Zdroje:

www.quora.com

www.tudorsociety.com

en.wikipedia.org