Nalezení vhodné manželky bylo důležitým krokem, jak si ve středověku zajistit svého dědice. 

Jak ve středověku poznal muž, že ho žena miluje?

Ačkoliv byl středověk dobou temna, láska v něm i přesto vzkvétala. Žen bylo všude dostatek, ne všechny ale byly svobodné, a ne všechny se chtěly seznamovat. Aby muž mohl navázat romantický vztah, musel nejprve zjistit, zda o něj má žena skutečně zájem. 

V 15. století byla vydána kniha neznámého autora. První příručka, která byla plná sexuálních rad. Vynechány ale nebyly ani rady, jak se seznámit nebo jak poznat, že vás žena miluje. Kniha s názvem "Příručka ke kopulaci" tak přinášela kompletní návod, jak na to. 

Chtěl-li středověký muž poznat ženu svého života, musel k táboráku. Každé město mělo své ohniště, u kterého se scházeli lidé a bylo tak vhodným místem k seznámení. Právě tam mohl muž ženu oslovit a začít pracovat na případném románku.

Pokud byla žena nezadaná, nestálo mužovi nic v cestě. Prvním krokem bylo věnovat jí svůj čas. Jen tak si mohl muž získat ženinu náklonnost. Vše bylo o psychologii mezilidských vztahů. 

"Chci vysvětlit, jak se ženy zamilovávají do mužů. Děje se to dvěma způsoby: za prvé pohledem a za druhé poslechem toho, co muž říká. V tomto případě se jedná o dva způsoby," uvedl Fenner v jedné z kapitol. Je to tak i dnes? 

Srovnejte to s dneškem. Najdete rozdíl?

Během flirtování bylo potřeba, aby si muž všímal ženiny osobnosti. A také, aby plně naslouchal jejím potřebám a zájmům. Mezi hlavní záliby středověkých žen se řadilo vaření, tkaní nebo také lov. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Podle kopulační příručky pak mohl středověký muž usoudit, že ho žena miluje, především z následujících projevů.

Pokud je zamilovaná žena dotazována, často odpovídá na něco jiného. Důvodem je zmatenost, kterou s sebou podle autora přináší zamilovanost. 

Žena se v přítomnosti muže často chová potěšile a její, do té doby pevné zásady, jsou ty tam. Zamilovaná žena má totiž hlavu vysoko v oblacích a na racionální uvažování nezbývá prostor. 

Podle autora však zamilovanou ženu poznáte i v posteli. A sex v tom nemusí hrát žádnou roli. Právě v posteli si žena často a ráda hraje se svými vlasy a mnohdy vypadá, jakoby ji vůbec nic nevzrušovalo. Dokonce ani muž ležící vedle ní. Hra s vlasy je však jen snahou zamaskovat svou nervozitu.

Zamilovaná žena se ale pozná také podle postavy. Láska ji totiž natolik zasytí, že nemá potřebu jíst ani pít. V první fázi zamilovanosti tak může žena dokonce zhubnout. 

Zamilovaná žena často a ráda vzdychá, aby zjistila, zdali si toho muž všimne a bude jí následně věnovat dostatek pozornosti. 

Máte dojem, že je to podobné jako dnes, nebo máte jinou zkušenost?

Zdroje:

www.bl.uk

www.thegamer.com

www.medievalists.net