Příznivci House of Cards se dočkali, startuje pátá řada

Kevin Spacey

Kevin Spacey

Foto: Shutterstock

Po třináctiměsíčním očekávání je rozhodnuto. Dnes o půlnoci tichomořského času odstartuje na streamovém kanálu Netflix pátá řada politického seriálu Dům z karet (House of Cards). Podívejte se na trailer.

Snad nejslavnější seriálové politické drama Dům z karet vzniklo podle minisérie BBC, nazvané Domek z karet, jež byla adaptací románu Michaela Dobbse, bývalého anglického konzervativního politika a autora bestselerů.

Zdroj: Youtube

Příběhy elegantního, prohnaného, metodického a zlého amerického politika Franka Underwooda (Kevin Spacey), který spolu se svou manipulativní manželkou Claire (Robin Wrightová) dobývá za pomoci intrik i vražd ve Washingtonu jednu politickou i společenskou pozici po druhé, se začaly poprvé vysílat v roce 2013. Každá řada se skládá z třinácti epizod. Toto číslo vybral údajně jeden z režisérů projektu David Fincher, protože jde o počet hracích karet jedné barvy v jednom balíčku. V Česku vysílá seriál v úterý večer Česká televize, jež je v současnosti zhruba uprostřed třetí řady. 

Nová, v pořadí už pátá řada, kterou začne americký placený online kanál Netflix vysílat dnes o půlnoci tichomořského času, slibuje být temnější a vzrušivější než všechny předchozí. "Nové epizody jsou strašidelnější, než kdy byly," uvedl představitel hlavní role Kevin Spacey, podle nějž například volební kampaň Underwooda vykazuje určitou podobnost s prezidentskou kampaní Donalda Trumpa.

"Co je zajímavé, že řada lidí sledovala tento seriál a dokonce ještě loni si myslela: 'To je šílené, to by se nemohlo stát.' A najednou po osmnácti měsících titíž lidé prohlašují: 'Okamžik, ono se to vlastně může stát,' nebo dokonce 'ono se to děje'," prohlásil podle britského deníku Express Spacey.

Andreas Prochaska, Alanté Kavaitéová, Sonja Heissová a Inaki Dorronsoro na festivalu v Karlových Varech

V Česku vznikne osmidílný seriál Ponorka, natočený podle Petersenova filmu

Netflix spustil na Youtube trailer "Jeden národ, Underwood". Vidíme v něm například to, že Underwoodovi spustili kampaň, že Claire pláče na pohřbu a Thomas Conway zuří nad průzkumy veřejného mínění.

"Američané nevědí, co je pro ně nejlepší. Vím přesně, co potřebují. Jsou jako malé děti, musíme je učit rozeznávat dobré od špatného, ​​říkat jim, co si mají myslet, jak mají cítit a co vlastně chtějí," prohlašuje cynicky postava Franka Underwooda. 

John Travolta uvedl Sezónu zabíjení, kde si zahrál s Robertem De Nirem.

Travolta daruje svůj Boeing australskému muzeu. A doletí s ním osobně

Napínavý klip končí tím, že Frank vyhrožuje prodloužením své vlády na neurčitou dobu: "Underwood 2016, 2020, 2024, 20208, 2032, 2036…"

Nová řada bude první, na níž se nepodílel scenárista Beau Willimon, který se uvolnil z projektu a místo toho založil organizaci Action Group Network, volně spojenou s antitrumpovským hnutím. 

Jirka Král je vpředu i v oblasti marketingu

Na Youtube je to teď divné, stává se z něj bulvár, stěžuje si Jirka Král

Netflix je americký placený poskytovatel filmů online. Zanedlouho oslaví dvacet let od svého vzniku, protože začal vysílat v červnu 1997. V současnosti je dostupný ve 190 zemích světa, zahrnujících celou Severní a Jižní Ameriku, Evropu, Afriku, Austrálii a většinu Asie (není dostupný pouze v Číně, Sýrii a Severní Koreji). Od ledna 2016 vysílá i v Česku a na Slovensku, zatím však pouze v angličtině, český dabing používá jen u několika vybraných titulů.