Netflix bojuje, aby mu zůstaly filmy od Disneyho, ten chce ale vlastní službu

Netflix, ilustrační foto

Netflix, ilustrační foto

Foto: Netflix

Internetová videopůjčovna Netflix se pokouší zlomit společnost Walt Disney k tomu, aby se série Hvězdných válek a filmy s motivy z komiksové velkoprodukce Marvel udržely v jeho nabídce i po roce 2019. Disney je chce spolu s filmy od Pixaru stáhnout a nabízet sám.

Společnost Walt Disney v úterý oznámila, že v roce 2019 stáhne nové filmy z nabídky Netflixu a začne je nabízet prostřednictvím vlastní značkové online streamovací služby. V první fázi se to týká filmů z vlastní produkce Disneyho a dále z produkce Pixar, která pod něj spadá.

Otazník visí nad sérií Hvězdné války, jež produkoval Lucasfilm, a nad superhrdiny z produkce Marvel Studios. Obě tyto produkce sice nyní také patří pod společnost Walt Disney, ale jak uvedl její generální ředitel Bob Iger, v jejich případě se Disney ještě nerozhodl, kdo bude tyto filmy na internetu nabízet.

Netflix, ilustrační foto

Netflix dělá první akvizici: převzal komiksové nakladatelství Millarworld

Šéf obsahu videopůjčovny Netflix Ted Sarandos vycítil šanci a svěřil se agentuře Reuters, že vede s Disneyem "tichou aktivní diskusi" o tom, že by aspoň tyto tituly zůstaly v nabídce Netflixu i po roce 2019. Disney údajná probíhající jednání zatím nekomentoval.

Podle Sarandose bude Disneyho nová online streamovací služba "doplňkem" k Netflixu a kromě už zmíněného obsahu nabídne ještě další program, například animované rodinné filmy z produkce Illumination Entertainment nebo Shrek, který je rodinným stříbrem společnosti DreamWorks Animation. 

Frank Underwood bude v nové řadě seriálu ještě děsivější.

Videopůjčovna Netflix je u nás rok a půl. Z českých filmů má jen Lídu Baarovou

Skutečnost, že se společnost Walt Disney rozhodla šířit svůj obsah na internetu sama, označil Sarandos za přirozený vývoj na mediálním trhu. "Je to týž důvod, proč jsme před pěti lety začali podnikat s vlastní tvorbou. Prostě jsme reagovali na to, že diskuse s filmovými studii a vysílacími sítěmi nejsou jednoduché," uvedl Sarandos v rozhovoru s Reuters.