V Česku vzniká satelitní a kabelová televize o vojenství a válkách

Jaroslav Krupka | 9. 6. 2017

Československá filmová společnost chce na přelomu září a října tohoto roku spustit vysílání nové dokumentární televizní stanice War svět válek, nabízející pořady z oblasti vojenství. Slibuje videa z NATO, z Pentagonu, ze západní Evropy, z Ruska i z české armády.

"Našemu novému programu nepůjde jen o války a bitvy, ale o celý svět vojenství jako takový. To znamená, že se zaměří například na současné armády, vojenskou techniku a související vědecký výzkum, na terorismus či špionáž, ale i na to, co vojáci jedí, když nevaří, nebo co si oblékají a v čem jezdí. V neposlední řadě dojde i na historii a konspirační teorie," tvrdí Leoš Pohl, většinový majitel Československé filmové společnosti (vlastní 75 %, zbývající čtvrtinu drží Jan Jurka).

Podle mluvčího firmy Františka Maliny stanice nakupuje například videa z ústředí Severoatlantické aliance (NATO), od amerického i ruského ministerstva obrany a dále z Británie, Francie a Německa. Samozřejmě počítá i s videi české armády.

Češi nejvíc věří armádě, policii a soudům, média si mírně polepšila
Publicistika

Češi nejvíc věří armádě, policii a soudům, média si mírně polepšila

"Nechceme vysílat jen dokumenty, které se objevují i na jiných stanicích, ale zajímají nás videa, která jednotlivé armády přímo produkují, a chceme se podívat na život vojáků zblízka. Chystáme například dokument o českých vojácích v Afghánistánu," říká Malina. Už zmíněnému spojení moderní vojenské historie a konspiračních teorií bude podle jeho slov věnován cyklus Záhady a vojenství.

"Protože jde o domácí televizní stanici, budeme dbát o to, aby česká a slovenská stopa byla velmi silná. Do budoucna se rovněž zaměříme na vojenství související se středoevropským prostorem," tvrdí Pohl.

Železný se vrací do televize, chystá nekorektní zpravodajský kanál Z24
Byznys

Železný se vrací do televize, chystá nekorektní zpravodajský kanál Z24

Podle něj se chce nová stanice věnovat i současným více než šedesáti lokálním válečným konfliktům, zvyšujícímu se počtu teroristických útoků a skrytým hybridním válkám. "War svět válek nebude tyto problémy lakovat na růžovo. Naopak - bude na ně upozorňovat a varovat před možnými důsledky," dodává většinový majitel filmy.

Nová stanice má vysílat 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, ve vybraných satelitních, kabelových a IPTV televizních sítích v Česku i na Slovensku. Během noci – od první do šesté ranní hodiny – bude stanice vysílat pořady bez komentáře. Všechny programy poběží v češtině, popřípadě ve slovenštině.

Češi natáčejí výpravný dokument o konci civilizací
Publicistika

Češi natáčejí výpravný dokument o konci civilizací

Československá filmová společnost v současné době provozuje televizní stanice CS film, CS mini, a Horor film určené pro satelitní, kabelové a IPTV televizní sítě, dokumentární TV Kinosvět, televizi záhad a tajemství, která je volně dostupná a dále videoportál www.filmpopular.cz.

Tagy armáda Česko Evropa kabelová televize NATO Pentagon Rusko válka video