"Našemu novému programu nepůjde jen o války a bitvy, ale o celý svět vojenství jako takový. To znamená, že se zaměří například na současné armády, vojenskou techniku a související vědecký výzkum, na terorismus či špionáž, ale i na to, co vojáci jedí, když nevaří, nebo co si oblékají a v čem jezdí. V neposlední řadě dojde i na historii a konspirační teorie," tvrdí Leoš Pohl, většinový majitel Československé filmové společnosti (vlastní 75 %, zbývající čtvrtinu drží Jan Jurka).

Podle mluvčího firmy Františka Maliny stanice nakupuje například videa z ústředí Severoatlantické aliance (NATO), od amerického i ruského ministerstva obrany a dále z Británie, Francie a Německa. Samozřejmě počítá i s videi české armády.

"Nechceme vysílat jen dokumenty, které se objevují i na jiných stanicích, ale zajímají nás videa, která jednotlivé armády přímo produkují, a chceme se podívat na život vojáků zblízka. Chystáme například dokument o českých vojácích v Afghánistánu," říká Malina. Už zmíněnému spojení moderní vojenské historie a konspiračních teorií bude podle jeho slov věnován cyklus Záhady a vojenství.

"Protože jde o domácí televizní stanici, budeme dbát o to, aby česká a slovenská stopa byla velmi silná. Do budoucna se rovněž zaměříme na vojenství související se středoevropským prostorem," tvrdí Pohl.

Podle něj se chce nová stanice věnovat i současným více než šedesáti lokálním válečným konfliktům, zvyšujícímu se počtu teroristických útoků a skrytým hybridním válkám. "War svět válek nebude tyto problémy lakovat na růžovo. Naopak - bude na ně upozorňovat a varovat před možnými důsledky," dodává většinový majitel filmy.

Nová stanice má vysílat 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, ve vybraných satelitních, kabelových a IPTV televizních sítích v Česku i na Slovensku. Během noci – od první do šesté ranní hodiny – bude stanice vysílat pořady bez komentáře. Všechny programy poběží v češtině, popřípadě ve slovenštině.

Československá filmová společnost v současné době provozuje televizní stanice CS film, CS mini, a Horor film určené pro satelitní, kabelové a IPTV televizní sítě, dokumentární TV Kinosvět, televizi záhad a tajemství, která je volně dostupná a dále videoportál www.filmpopular.cz.