Neznámá stavba ležela v hloubce 40 metrů pod hladinou. Její stěny byly orientované podle světových směrů a celá základna měřila 8000 metrů čtverečních. Silva byl ohromen. Jakmile dorazil domů, kontaktoval portugalský hydrografický institut válečného námořnictva. „Našel jsem pyramidu," vyhrkl na operátora. „Vypadá jako ty v Gíze."

Oblast Angra do Heroismo v Atlanském oceánu, kde byl objekt zachycen, byla před 20 tisíci lety zelenou oázou s hlubokými lesy plnými zvířat. Na začátku poslední doby ledové ale byla zatopena. Odborníci se proto domnívají, že za stavbu pyramidy byla odpovědná vyspělá civilizace, která pak díky klimatickým změnám zanikla. Mohli ji vybudovat obyvatelé bájné Atlantidy?

Atlantida

Pozemský ráj se širokými ulicemi, nádhernými stavbami a Poseidónovým chrámem. Tak měla podle řeckého filozofa Platóna vypadat Atlantida. Úrodná a hustě zalidněná země nacházející se za Héraklovými sloupy. Moc ostrovní říše sahala od západní Evropy po severní Afriku. V roce 9600 před naším letopočtem ji ale měla postihnout blíže neurčená katastrofa. Ta způsobila, že celý kontinent zmizel v hlubinách moře.

Mnoho historiků, archeologů i badatelů se snažilo bájnou Atlantidu najít. O její přesné poloze se však stále vedou diskuze. Mezi hlavní favority patří také oblast Azorských ostrovů, nacházejí se zhruba tisíc kilometrů od pobřeží Portugalska.

Tento region zahrnuje okolí zlomu, který odděluje Severoamerickou, Euroasijskou a Africkou tektonickou desku. Je tedy plný dodnes aktivních vulkánů. Proto řada odborníků spekuluje o tom, že rybář viděl na radaru vrchol sopky a ne pyramidu.

Azorské ostrovy pyramida

Diocleciano Silva je však přesvědčen, že na mořském dně je opravdu objekt, jenž vytvořily lidské ruce a ne příroda. „Už se několikrát ukázalo, že věci vypadaly neuvěřitelně. To ale neznamená, že by neměly být zkoumány," tvrdí.

Zdroj: Youtube

Nyní portugalské námořnictvo celou oblast monitoruje a hlídá ji před senzacechtivými lovci pokladů. Někteří badatelé totiž věří, že se v blízkosti této pyramidy nachází další dvě podobné stavby plné zlata, stříbra a drahých kamenů.

Zdroj:

www.mysteriesrunsolved.com, www.surfertoday.com, www.neveda.cz