www.dailystar.co.uk,www.metro.co.uk, www.seznamzpravy.cz

Osmašedesátiletý Craig Hamilton-Parker se věštecké praxi věnuje již téměř půl století. Jako dvacetiletý na své cestě po Indii narazil na 5000 let staré orákulum, jež odhalilo příběh jeho života. Od té doby o sobě tvrdí, že je psychickým médiem a vidí do budoucnosti.

Na svém YouTube kanálu pravidelně zveřejňuje vize pro královskou rodinu nebo různé krajiny. Letos v lednu také poskytl rozhovor pro britský bulvární deník Daily Star, v němž se podělil o svou předpověď „náhodného konfliktu na Tchaj-wanu”, který může mít vážný dopad i pro zbytek světa.

Předpověď Craiga Hamiltona-Parkera

Ve svých představách viděl střet dvou ponorek nebo letadel. Tato havárie má být tak vážná, že vyvolá „nejvážnější spor v posledních dvou letech.” Jeho hlavními aktéry má být Čína a Rusko. 

Hamilton-Parker si myslí, že jeho předpověď souvisí s Čínským nárokem na ostrovní Tchaj-wan, který se aktuálně vyostřuje. V lednu Peking dokonce potvrdil, že zahájil bojová cvičení námořnictva a letectva. Jejich účelem je podle mluvčího velitelství Východního systému velení ČLOA plukovníka Š’Ji „Čelit separatistickým silám usilující o nezávislost Tchaj-wanu.”

Craig varoval, že pokud se do konfliktu zapojí Spojené státy americké, rozsah nabyde masivních rozměrů. Dokonce takových, že předčí Ruskou invazi na Ukrajinu. „Mám pocit, že to bude vážný problém.”

Válka na Tchaj-Wanu?

S potížemi počítá i Centrum pro strategická a mezinárodní studia (CSIS), jehož odborníci násilný vpád na ostrov nasimulovali. Ukázalo se, že tento střet by si vyžádal tisíce obětí mezi čínskými, americkými, tchajwanskými a japonskými vojáky. „Čína by byla poražena a přišla by o přibližně 10 tisíc mužů a skoro 200 lodí a letadel,” uvádí závěrečná zpráva.

Zdroj: Youtube

I to jasnovidec věštil. „Vidím novou Čínu, která je rozdělena do více zemí. Již nebude sjednocena,” predikuje. Otázkou však stále zůstává, zda k válce na Tchaj-wanu opravdu dojde. Podle expertů dřív nebo později ano. To by však znamenalo hospodářskou krizi nejen pro jihovýchodní Asii, ale i celý svět.