Vědci zkoumají 1000 let starý kámen s kulatou elektrickou zástrčkou. Nejedná se o podvrh, tvrdí

Lenka Bělská | 29. 11. 2022

Elektroinženýr John J. Williams putoval pustou krajinou, když si všiml elektrického konektoru trčícího ze země. „Lidé jsou fakt nepořádní," pomyslel si, když se sklonil, aby odpad sebral. Jenže to nebylo tak jednoduché. Tři hroty byly zasazeny do oválného kamene zapuštěného do země.

Psal se rok 1998. Muž byl nálezem naprosto fascinován. Nedávalo to žádný smysl. Jak se balvan s kulatou elektrickou zástrčkou dostal na venkov Severní Ameriky, desítky kilometrů od lidských sídel nebo průmyslových komplexů?

Ze žvýkačky vědci určili, jak vypadala žena z doby kamenné. Byla nádherná, tmavá a modrooká
Magazín

Ze žvýkačky vědci určili, jak vypadala žena z doby kamenné. Byla nádherná, tmavá a modrooká

Jakmile se vrátil z výletu, obrátil se na odborníky. Ti odhalili, že plíšek s hroty není do žuly zasazen, vsunut a není ani přilepený. Geolog, jenž objev podrobil analýze navíc tvrdil, že kámen je starý kolem 100 tisíc let a vypadá, jako by zařízení obrostl. 

Petradox

John Williams je přesvědčený, že na louce našel OOPArt neboli nemístný artefakt. Předmět, který zpochybňuje konvenční historickou chronologii a naznačuje, že vyspělé civilizace existovaly daleko před námi.

Tvrdí, že může být důkazem návštěvy z vesmíru. Proto přesné místo objevu tají. Bojí se prý, aby ho nezničila vláda nebo ho nevydrancovali nadšenci do UFO. Tím však snižuje důvěryhodnost předmětu. Řada skeptiků je totiž přesvědčena, že elektroinženýr lže.

Rybář vylovil z moře lesklý kámen. Ví, že má cenu 3 miliard korun. Neprodá ho a zůstane chudý
Magazín

Rybář vylovil z moře lesklý kámen. Ví, že má cenu 3 miliard korun. Neprodá ho a zůstane chudý

Zatím se však ukazuje, že Petradox, jak byl tajemný artefakt pojmenován, je pravý. Výzkumníci dospěli k závěru, že hroty mají slabou magnetickou přitažlivost a neobsahují pryskyřice, lepidla, adheziva nebo podobná pojiva. Nejedná se ani o dřevo, plast, gumu ani jiný známý materiál. Kámen je složen z křemene, živce a slídy. Právě ta má vlastnosti izolantu. Rentgenové snímky navíc v jeho útrobách odhalily podivnou matnou strukturu. 

Starověká zástrčka

Dodnes není původ předmětu objasněn. Williams je ale přesvědčen, že se jedná o starověkou elektrickou zástrčku. Důkazem toho mají být skvrny na obvodu konektoru, které naznačují, že v jeho blízkosti se roztavilo něco kovového.

Zdroj: Youtube

Pravost Petradoxu, jehož hodnota je odhadována na dvanáct milionů korun, by měly potvrdit další laboratorní analýzy. 

Zdroj:

www.theepochtimes.com, www.bizsiziz.com, www.bendedreality.com

Tagy John J. Williams John Williams Severní Amerika