Psal se rok 1998. Muž byl nálezem naprosto fascinován. Nedávalo to žádný smysl. Jak se balvan s kulatou elektrickou zástrčkou dostal na venkov Severní Ameriky, desítky kilometrů od lidských sídel nebo průmyslových komplexů?

Jakmile se vrátil z výletu, obrátil se na odborníky. Ti odhalili, že plíšek s hroty není do žuly zasazen, vsunut a není ani přilepený. Geolog, jenž objev podrobil analýze navíc tvrdil, že kámen je starý kolem 100 tisíc let a vypadá, jako by zařízení obrostl. 

Petradox

John Williams je přesvědčený, že na louce našel OOPArt neboli nemístný artefakt. Předmět, který zpochybňuje konvenční historickou chronologii a naznačuje, že vyspělé civilizace existovaly daleko před námi.

Tvrdí, že může být důkazem návštěvy z vesmíru. Proto přesné místo objevu tají. Bojí se prý, aby ho nezničila vláda nebo ho nevydrancovali nadšenci do UFO. Tím však snižuje důvěryhodnost předmětu. Řada skeptiků je totiž přesvědčena, že elektroinženýr lže.

Zatím se však ukazuje, že Petradox, jak byl tajemný artefakt pojmenován, je pravý. Výzkumníci dospěli k závěru, že hroty mají slabou magnetickou přitažlivost a neobsahují pryskyřice, lepidla, adheziva nebo podobná pojiva. Nejedná se ani o dřevo, plast, gumu ani jiný známý materiál. Kámen je složen z křemene, živce a slídy. Právě ta má vlastnosti izolantu. Rentgenové snímky navíc v jeho útrobách odhalily podivnou matnou strukturu. 

Starověká zástrčka

Dodnes není původ předmětu objasněn. Williams je ale přesvědčen, že se jedná o starověkou elektrickou zástrčku. Důkazem toho mají být skvrny na obvodu konektoru, které naznačují, že v jeho blízkosti se roztavilo něco kovového.

Zdroj: Youtube

Pravost Petradoxu, jehož hodnota je odhadována na dvanáct milionů korun, by měly potvrdit další laboratorní analýzy. 

Zdroj:

www.theepochtimes.com, www.bizsiziz.com, www.bendedreality.com