Zdroje: mysteriesrunsolved.com, www.theancientconnection.com, en.wikipedia.org/wiki/Inga_Stone, www.diadrastika.com

V oblasti Ingá bylo kromě kamene Ingá objeveno více jeskyní. Jednu z nich objevil v roce 1988 známý archeolog a badatel Gabriele Baraldi, a od té doby byla objevena i řada dalších. V jejich blízkosti bylo odhaleno celkem 497 různých symbolů, kolem kterých se objevila spousta hypotéz.

Na video se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Co připomínají znaky vám? A s jakou teorií se shodujete nejvíce?

Tajemné symboly neumí nikdo přečíst

V domorodém jazyce tupi znamená Piedra de Ingá - Kámen Ingá prostě jen kámen. Jedná se o vertikální stavbu, která je 46 metrů dlouhá a až 3,8 metru vysoká. Je to tedy masivní kámen, který je navíc pokryt zvláštními geometrickými symboly různých tvarů a velikostí. Vědci se domnívají, že jsou symboly zřejmě vytesány na jeho vnější vrstvy.

O těchto symbolech existuje mnoho teorií, ale žádná zatím nebyla uznána jako jednotná. Zatímco jedni se domnívají, že jde o poselství, které zanechali naši předkové budoucím generacím, jiní myslí, že jde o pozůstatek zapomenuté kultury. Nikdo však neví, kdo, čím a proč byla stěna popsána. Kromě jeskyní se v okolí kamene Ingá nacházejí další kameny, které rovněž obsahují podobné rytiny na svém povrchu, ale nejsou tak propracované a detailně dokonalé.

Většina rytin v Ingá je ponurá, ale některé z nich vypadají jako nebeské útvary, konkrétně Mléčná dráha a Orion.

Na jiných rytinách jsou zobrazena zvířata, ovoce, zbraně, lidské postavy, starověká letadla či ptáci. Nechybějí ani příběhy.

Podivné je i to, že k symbolům existuje jakýsi rejstřík.

Hypotézy kolem rytin

Od doby nalezení rytin v oblasti Ingá přicházejí nejrůznější odborníci s vysvětleními a hypotézami – od jiných písem přes falické emblémy až po transkosmologické či šamanské expedice. Například profesor řečtiny, latiny a teologie, Ignác Rolim vidí ve znacích podobnost se znaky na starověkých fénických rytinách.

Jiní zase spatřují paralely se starověkými runami, fénickým písmem anebo démotickým písmem starého Egypta, a dokonce i s uměním nalezeným na Velikonočním ostrově.

Další teorie spekulují o tom, zda se v místě nenachází brána do nadpřirozené říše.

Jiné teorie vidí v symbolech varování před blížící se apokalypsou.

Ač byly symboly komplexně i jednotlivě analyzovány, výsledek to nepřineslo.

Podívejte se, jak symboly vypadají:

Zdroj: Youtube

Co kdyby…?

Protože existuje tolik různých teorií, nabízí se dokonce možnost, že na kameni zanechalo stopu více kultur a je zde k vidění více jazyků. Vzhledem k hvězdným motivům je ale možné, že rytci byli součástí kočovné kultury nebo jen procházející skupiny, která vytvořila tyto rytiny bez moderních technologií. Možná starověká společnost využívala geotermální energie s využitím formy a lávových kanálů z dřímajících sopek.

A pak je tu již všudypřítomná mimozemská teorie, jež připouští, že v oblasti Ingá mohla přistát vesmírná loď a její posádka zde zanechala mimozemské poselství.

Zdali se tedy jedná o starověké rytiny anebo snad dokonce staré matematické vzorce a rovnice, nevíme. Možná další vývoj technologií odpověď přinese…