Tyto záhadné znaky jsou staré 6000 let a vědci je neumí rozluštit. Co známého vám připomínají?

Jarouš M Komořanský | 22. 2. 2023

Nedaleko města Ingá v Brazílii, na břehu stejnojmenné řeky, byl nalezen kámen Ingá, jeden z nejzajímavějších brazilských archeologických objevů. Kámen je popsán záhadnými znaky, které jsou zřejmě staré 6000 let a vědci je neumějí rozluštit.

Zdroje: mysteriesrunsolved.com, www.theancientconnection.com, en.wikipedia.org/wiki/Inga_Stone, www.diadrastika.com

V oblasti Ingá bylo kromě kamene Ingá objeveno více jeskyní. Jednu z nich objevil v roce 1988 známý archeolog a badatel Gabriele Baraldi, a od té doby byla objevena i řada dalších. V jejich blízkosti bylo odhaleno celkem 497 různých symbolů, kolem kterých se objevila spousta hypotéz.

Na video se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Co připomínají znaky vám? A s jakou teorií se shodujete nejvíce?

Tajemné symboly neumí nikdo přečíst

V domorodém jazyce tupi znamená Piedra de Ingá - Kámen Ingá prostě jen kámen. Jedná se o vertikální stavbu, která je 46 metrů dlouhá a až 3,8 metru vysoká. Je to tedy masivní kámen, který je navíc pokryt zvláštními geometrickými symboly různých tvarů a velikostí. Vědci se domnívají, že jsou symboly zřejmě vytesány na jeho vnější vrstvy.

O těchto symbolech existuje mnoho teorií, ale žádná zatím nebyla uznána jako jednotná. Zatímco jedni se domnívají, že jde o poselství, které zanechali naši předkové budoucím generacím, jiní myslí, že jde o pozůstatek zapomenuté kultury. Nikdo však neví, kdo, čím a proč byla stěna popsána. Kromě jeskyní se v okolí kamene Ingá nacházejí další kameny, které rovněž obsahují podobné rytiny na svém povrchu, ale nejsou tak propracované a detailně dokonalé.

Většina rytin v Ingá je ponurá, ale některé z nich vypadají jako nebeské útvary, konkrétně Mléčná dráha a Orion.

Na jiných rytinách jsou zobrazena zvířata, ovoce, zbraně, lidské postavy, starověká letadla či ptáci. Nechybějí ani příběhy.

Podivné je i to, že k symbolům existuje jakýsi rejstřík.

Hypotézy kolem rytin

Od doby nalezení rytin v oblasti Ingá přicházejí nejrůznější odborníci s vysvětleními a hypotézami – od jiných písem přes falické emblémy až po transkosmologické či šamanské expedice. Například profesor řečtiny, latiny a teologie, Ignác Rolim vidí ve znacích podobnost se znaky na starověkých fénických rytinách.

Jiní zase spatřují paralely se starověkými runami, fénickým písmem anebo démotickým písmem starého Egypta, a dokonce i s uměním nalezeným na Velikonočním ostrově.

Egyptské hieroglyfy v Austrálii rozhádaly vědce:Pokud jsou pravé, přepíší dějiny
Magazín

Egyptské hieroglyfy v Austrálii rozhádaly vědce:Pokud jsou pravé, přepíší dějiny

Další teorie spekulují o tom, zda se v místě nenachází brána do nadpřirozené říše.

Jiné teorie vidí v symbolech varování před blížící se apokalypsou.

Ač byly symboly komplexně i jednotlivě analyzovány, výsledek to nepřineslo.

Podívejte se, jak symboly vypadají:

Zdroj: Youtube

Co kdyby…?

Protože existuje tolik různých teorií, nabízí se dokonce možnost, že na kameni zanechalo stopu více kultur a je zde k vidění více jazyků. Vzhledem k hvězdným motivům je ale možné, že rytci byli součástí kočovné kultury nebo jen procházející skupiny, která vytvořila tyto rytiny bez moderních technologií. Možná starověká společnost využívala geotermální energie s využitím formy a lávových kanálů z dřímajících sopek.

Dávné civilizace uměly změkčit obří kameny. Vědci netuší jak, naše technologie na to nestačí
Magazín

Dávné civilizace uměly změkčit obří kameny. Vědci netuší jak, naše technologie na to nestačí

A pak je tu již všudypřítomná mimozemská teorie, jež připouští, že v oblasti Ingá mohla přistát vesmírná loď a její posádka zde zanechala mimozemské poselství.

Zdali se tedy jedná o starověké rytiny anebo snad dokonce staré matematické vzorce a rovnice, nevíme. Možná další vývoj technologií odpověď přinese…

Tagy Brazílie Gabriele Baraldi Galaxie Mléčná dráha Ingå kultura Orion rytina