Kateřina Veliká a její milenci: Podívejte se na dokonalé portréty stvořené umělou inteligencí

Natálie Borůvková | 15. 2. 2023

Byla jednou z nejzajímavějších ženských postav v našich dějinách. Z počátku obyčejná dívka, často využívána jako politická figurka. Jak vypadala Kateřina Veliká a její milenci? Podívejte se na dokonalé portréty stvořené umělou inteligencí.

daviscenter.fas.harvard.edu, www.biography.com, www.smithsonianmag.com

Kateřina Veliká byla provdána za muže, kterého téměř neznala. Navíc do země, která jí nebyla domovem. 

Jak vypadala Kateřina Veliká a její milenci?

Přesto se Kateřina Veliká stala nejmocnější ženou tehdejšího světa. Dokázala sesadit svého manžela z postu vládce a sama převzít moc nad zemí, kde žila. Vládla v době, jež byla zlatým věkem ruských dějin. 

Stejně zajímavý byl také Kateřinin milostný život. Po odstranění svého manžela si vydržovala mnoho milenců. V tomto směru byla stejně úspěšná jako králové a císaři, střídající rychle své milenky.

Za svůj život měla více než 20 milenců. Některé pro potěšení, jiné z politických důvodů. 

Kdo přesně byli muži, které si mocná vládkyně vpustila do své ložnice? Díky moderní technologii se nyní můžete Kateřině a jejím milencům podívat do tváře.

Podívejte se na dokonalé portréty stvořené umělou inteligencí

Jejím prvním mužem byl Petr, svého času holštýnsko-gottorpský vévoda. Seznámili se, když Kateřině bylo pouhých 16 let. Vévoda byl chatrného zdraví a ani jeho duševní stránka nebyla zcela v pořádku. 

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

S Kateřinou měli dvě děti, syna Pavla a dceru Annu Petrovnu. Ta však zemřela v poměrně útlém věku.  

Petr byl velkým milovníkem žen. Své milenky neskrýval. Ani Kateřina však v tomto směru nebyla svatá. Ve svých pamětech zpochybnila otcovství Petra u jejich syna. Spekulovalo se, že Pavlovým otcem byl ve skutečnosti Sergej Saltykov, jedna z Kateřininých nezávazných mileneckých avantýr.

Ještě před tím, než se Kateřina stala císařovnou, měla několik milostných afér. Tajně se scházela s polským šlechticem a diplomatem Stanisławem Augustem Poniatowskim, který jí byl také velkou oporou při nástupu k moci. Zastával proruský postoj a Kateřina mu následně oplatila svůj vděk dopisem, ve kterém podpořila jeho nástupnictví na polský trůn. 

Dalším z řady jejích milenců byl Grigory Orlov. Dělostřelecký důstojník sloužící v Petrohradě. Orlov hrál velkou roli také při státním převratu, během kterého byl sesazen císař Petr. 

V okamžiku, kdy se Kateřina chtěla zbavit Orlova, přišel na řadu Alexander Vasilčikov. Šlechtic a voják, který pomohl odstranit Orlova nejen z císařovnina lože. 

Co skrývá hrobka čínského císaře: Vláda zakázala výzkum, v podzemí číhá past
Magazín

Co skrývá hrobka čínského císaře: Vláda zakázala výzkum, v podzemí číhá past

Vasilčikov "vlastnil" veškeré výsady císařovnina milence, přesto musel dodržovat jistá pravidla. Bez souhlasu Kateřiny nemohl opustit palác a musel být císařovně neustále k dispozici. Sám se pak ve svých pamětech nazval pouhým "mužským koktejlem" mocné Kateřiny.

Dalším z Kateřininým milenců byl i Grigory Potěmkin. Muž z chudé rodiny, jenž studoval na univerzitě v Moskvě a narukoval do ruské armády. Jeho slabost pro hazard ho však přivedla k dluhům a vyloučení z armády. 

Tajný kód císaře Karel V. byl po 500 letech rozluštěn. Šifra odhalila pozadí ohavného činu
Magazín

Tajný kód císaře Karel V. byl po 500 letech rozluštěn. Šifra odhalila pozadí ohavného činu

Kníže Platon Zubov se s Kateřinou seznámil v jejích 60 letech. Jemu bylo pouhých 22 let. Svého milence císařovna odměnila titulem knížete a byl významnou součástí jejího dvora.

Tagy Anna Petrovna Ruská Franz Petrak Grigorij Grigorjevič Orlov Harvardova univerzita Kateřina II. Veliká milenec Moskva Ozbrojené síly Ruské federace Platon Alexandrovič Zubov portrét Sergej Vasiljevič Saltykov umělá inteligence