Mexická záhada

Známý mexický meteorolog Isidro Cano Luna přišel s tvrzením, že na strom v nedalekém mexickém Velacruzu spadla podivná kovová koule. Přiletět měla rovnou z oblohy a obsahovala cenné informace. 

Součástí kovové koule byl totiž podle Luny tajný kód, což vyvolalo spousty konspiračních teorií nejen v médiích, ale také na sociálních sítích. Luna sám pak požádal mexické námořnictvo, aby podivnou kouli prozkoumalo. 

Televizní meteorolog Luna, který je známý tím, že předpověď počasí považuje za důležité zpravodajské sdělení, uvedl, že kovová koule přistála na stromě nedaleko Velacruzu kolem 22. hodiny.

Sám pak řekl, že koule je pravděpodobně vyrobená z velmi tvrdého plastu či slitiny různých kovů. „Lidé, kteří předmět viděli padat z nebes, uvedli, že vydával podivné zvuky, ale nehořel," řekl Luna s tím, že může jít o součást čínské rakety, která narazila do Země. 

Vyzval každého, kdo kouli uvidí, aby se jí nedotýkal, ani se k ní nesnažil přiblížit v obavě, že může jít o radioaktivní předmět. 

Pozemský původ?

Kovové koule se posléze ujali odborníci z Ministerstva námořnictva a národní obrany Mexika, aby ji podrobili dalšímu zkoumání. Na vnější straně koule objevili podivný kód. Chyběla zde však jakákoliv štěrbina k jejímu otevření.  

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Objev podivné kovové koule rychle zaplnil diskuze na fórech o UFO. Ačkoliv se podle Luny skutečně jedná o vesmírný objekt nebo součást čínské rakety, vědci jsou v tomto směru zemitější. 

Vzhledem k nepoškozenosti kovové koule se vědci domnívají, že její původ nepochází z vesmíru, nýbrž ze Země. Důkazem tomu je především fakt, že koule nevykazuje známky spálení, které by při návratu do atmosféry bylo patrné. 

Že má koule pozemský původ následně potvrdil také Martin Sweening, významný profesor vesmírného inženýrství v Surrey Space Centre ve Velké Británii. Uvedl: „Ačkoliv to z obrázku není příliš patrné, po pečlivém prozkoumání předmětu jde pravděpodobně o část palivové nádrže s přívodním potrubím." 

Proč se však koule ocitla na stromě nedaleko Velacruzu, musí vědci teprve zjistit. 

Zdroje: www.iflscience.com, www.newsweek.com, interestingengineering.com